Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему “Сірники не чіпай – вогонь не закликай!”

Вогонь супроводжує людину на всьому шляху розвитку цивілізації. Коли люди навчилися користуватися вогнем, підтримувати його, а згодом і видобувати, їхні моживості збільшилися. Люди з’ясували, що вогонь може зберігати продукти від псування, очищати поля від бур’янів, допомагати отримувати метал. Саме вогонь допоміг людині розселитися на планеті і став важливим чинником для виникнення та існування сім’ї.

Сьогодні неможливо уявити життя людини без вогню. Він – важливий і незамінний помічник людини, проте водночас – найбільший ворог, адже коли виходить з-під контролю людини, може наробити багато лиха: від пожеж страждає природа, знищується майно людей і гинуть самі люди.

Питання пожежної безпеки дуже важливе для безпечної життєдіяльності людини, проте особливо актуальним воно стає для жителів сільської місцевості з початком осінньо-зимового періоду.

“Завжди в житті і день за днем

Будь обережним ти з вогнем!

І з ним ніколи не жартуй,

Безпеки правила шануй!” 

Саме під таким гаслом з метою популяризації знань правил пожежної безпеки, відповідно до плану роботи з 6 по 10 листопада 2017 року у закладі пройшов Тиждень знань безпеки життєдіяльності на тему “Сірники не чіпай – вогонь не закликай!”

У понеділок на загальношкільній лінійці було повідомлено про план роботи протягом тижня. Крім традиційних інформаційних повідомлень, тематичних виховних годин, годин спілкування, бесід, перегляду навчальних фільмів, до плану роботи було включено цікаву таку цікаву форму роботи як квест. Для участі у квесті учні об’єдналися у наступні команди:

– 1-4 клас – «Домовички»;

– 5-6 клас – «Лісовички»;

– 7-9 клас – «Вогнеборці».

Щодня команди-учасники під час лінійки отримували завдання для проходження етапів квесту, про виконання яких команди звітували наступного дня. Виконання завдань квесту командами оцінювалося журі. Під час оцінювання виконання завдань враховувалися повнота розкриття теми, оригінальність та творча неповторність, грамотність викладу та художнє оформлення.

Квсет пройшов у чотири етапи:

І етап – «Цікавинки»

Команди готували для презентації повідомлення відповідно до визначеної тематики: команда “Домовички” підготувала повідомлення про вогонь у фразеологізмах та висловах, “Лісовички” шукали цікавинки про пожежі природного характеру, а “Вогнеборці” – про пожежі в світі та в Україні.

ІІ етап – «Інтелектуальний»

Команди готували для презентації загадки, ребуси, кросворди, вікторини та інші завдання відповідно до тематики команди.

ІІІ етап – «Творчий»

На цьому етапі команди  презентували малюнки, фото, вірші, казки, оповідання та інші творчі роботи.

ІV етап – «Підсумковий»

І, нарешті, найважчий етап. Команди готували девіз, який став підсумком роботи команди за тиждень, а також перевірили свої знання правил пожежної безпеки у конкурсі-змаганні.

Переможцем у квесті стала команда, яка за підсумками виконання завдань всіх етапів квесту отримала найбільшу кількість балів. У цьому квесті перемогу в запеклій боротьбі виборола команда “Лісовички”, набравши 50 балів і обійшовши суперників лише на півбала.

Переможці квесту – команда “Лісовички”

Команди “Домовичків” та “Вогнеборців” розділили друге місце, отримавши по 49,5 балів.

ІІ місце – “Домовички”

ІІ місце – “Вогнеборці”

Кожен день цього тижня був змістовним і корисним для дітей. Отримані знання дозволять дітям убезпечити себе в реальному житті від небезпеки пожежі та грамотно діяти в разі її виникнення.